دختری با زیره امروز توانست کرم ضد چروک دور چشم درست کند

بیشتر در زمستان یا پاییز کاشته می شود که رویش نهال ها پس از حدود 14 تا 50 روز اتفاق می افتد. جوانه زدن بذر زیره معمولاً در دماهای پایین (<20 درجه سانتیگراد) رخ می دهد و در دمای بالا متوقف می شود.

زیره امروز به دلیل افزایش حساسیت به تنش های محیطی و به دلیل دارا بودن 10 درصد روغن در دانه های آن، قوه ضعیفی دارد .

دانه های زیره دارای خواص سقط جنین، ضد اسپاسم، ادرارآور، دفع کننده، بادشکن و معده هستند. اولئورزین از دانه ها معمولا در کراکر، سس، گوشت و سوسیس استفاده می شود.

عطر متمایز و قوی دانه ها عامل استفاده از آن به عنوان ادویه و همچنین سایر مصارف دارویی است. عطر عمدتاً به دلیل کومینول است که 2.5 تا 4.0 درصد دانه را تشکیل می دهد. اسانس‌های زیره عمدتاً حاوی هیدروکربن‌ها و آلدئیدها هستند.

هدف از این کار ارائه یک بررسی دقیق و به‌روز از قوم‌فارماکولوژی، فیتوشیمی و فعالیت‌های بیولوژیکی زیره است.  با توجه به ادبیات، کیفیت و کمیت ترکیباتی که معمولاً در زیره شناسایی می‌شوند در قسمت‌های مختلف گیاه، مانند برگ‌ها، شاخساره‌ها، ریشه‌ها و گل‌ها متفاوت است.

اگرچه هم شاخه ها و هم گل ها دارای ترکیبات ترپن نسبتا مشابهی هستند، اما غلظت آنها در گل ها بیشتر است. علاوه بر این، α-پینن و β-پینن در ریشه یافت نشد، α-فلاندرن به طور مشخص تنها ترکیب ترپنوئید شناسایی شده در برگ ها بود در حالی که گل ها بالاترین غلظت α-پینن را داشتند 13 .

میوه های زیره عمدتا حاوی سلولز، محتوای روغن ثابت (حدود 10٪)، عناصر معدنی، پروتئین، قند و روغن های فرار (1.5٪) و همچنین مقادیر قابل توجهی از ترکیبات فنلی هستند.

اسانس C. cyminum فرموله شده در نانوامولسیون های روغن در آب، ترکیب موفقیت آمیز عوامل زیست فعال چربی دوست را در ژل های غذایی کاربردی نشان داده است . حلالهای یوتکتیک عمیق طبیعی نیز برای افزایش قابل توجه استخراج اسانس زیره با عملکرد بالاتر و کیفیت برتر، به عنوان یک تکنیک استخراج سازگار با محیط زیست و اقتصادی استفاده شده است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.